Támogatóinknak

A Jövő Értelmiségéért Alapítvány középiskolás fiatalok számára nyújt anyagi segítséget az étkezés, tanulás, kollégiumi elhelyezés anyagi terheinek könnyítése érdekében. Anyagi támogatáson túl is – például nyári tábor szervezésével – segítjük a diákokat abban, hogy a közösségen belül az értelmiségi szerepre felkészülhessenek.

A 2013-14-es tanévtől kezdődően folyamatosan nyújtunk támogatást a Baár-Madas Református Gimnázium fiataljainak, a 2019-20-as tanévtől kezdődően pedig a Nagyberegi Református Líceum diákjai számára is. Köszönetet mondunk ezért minden támogatónknak!

Példák a támogatásra:

• az egyik támogatott iskola korábbi tanulója havonta hatezer forint támogatást nyújt az Alapítványnak
  • egy egyetemi hallgató ösztöndíjából egyszeri támogatásként 40 ezer forintot adományozott
  • egy külföldön élő magyar család minden tanévben támogat egy fiatalt (80 ezer forintos adománnyal)

Külföldön élő magyar családok felajánlását is keresi az Alapítvány, amelynek révén gimnazista fiatalok tölthetnek egy tanévet idegen nyelvterületen.

Az említett két középiskola diákjai közül választjuk ki azokat, akik tanári, illetve lelkészi ajánlás alapján kérik segítségünket, ilyen módon győződünk meg arról, hogy az Alapítvány által közvetített támogatás jó helyre kerül. Havi rendszerességgel átutalt, vagy egyszeri összeg befizetésével is támogathatja az Alapítvány tevékenységét.

Alapítványunk számlaszáma:
10102103-57835100-01005005
Külföldről indított átutaláshoz (IBAN):
HU39 10102103-57835100-01005005
SWIFT kód: BUDAHUHB